Horoskop

Autor: Veronika Jančová | 8.3.2011 o 19:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  51x

Ráno. 10:00. Nikdy nebola ranné vtáča. Budík. Zvoní. Dlho. Spod periny sa ozvú ťažké vzdychy a jej ruka tresne po budíku. Pomrví sa a pretrie si oči s nádejou, že uvidí niečo nové. Ale nie, v posteli vedľa nej nikto neleží, v zrkadle na stene oproti vidí stále tu istú tvár. Na zemi sa váľa kopa oblečenia. Spáva nahá. Nemá sa pred kým hanbiť.

Pomaly, krokom mačky, prekráča do kuchyne. Zapne kávovar a otvorí chladničku. Stojí pred ňou a dlho hľadí do vnútra. Nakoniec si povie, že plesnivý kompót a obschnutý syr asi nie sú dobrý nápad a siahne po zaváraných uhorkách. Vypne kávovar a zavrie chladničku. Sadne si za stôl, stále nahá. Odpije si z pariacej sa kávy a zapáli si cigaretu. Sleduje ako sa dym vznáša preč. Miluje svoje ranné rutiny. Odhryzne si z uhorky a zisťuje, že asi ani toto nebol dobrý nápad. Definitívne zavrhla nápad pridať zavárané uhorky do jej rannej rutiny. Je hladná.

Hodí na seba ľahké letné kvietkované šaty a sandále. Bez spodného prádla. Nemá sa pred kým hanbiť. Vybehne na ulicu a zhlboka sa nadýchne. Vôňa mesta ju vždy priťahovala. Kráča po chodníku a usmieva sa na ľudí, ktorí si, aspoň podľa ich pohľadov usudzujúc, myslia, že je buď sfetovaná alebo len totálne vadná. Toto nikdy nepochopí. Vzdychne si a kráča ďalej.

Vojde do svojej obľúbenej kaviarne. Usmeje sa na čašníčku a tá hneď vie, čo treba. To, čo obvykle. Jej stolík pri okne je obsadený. Sadne si k inému, tiež pomerne sympatickému. Vždy si vyberala veci podľa sympatie. Ľudí nie. Ľudia nie sú sympatickí.

Na stole leží časopis, ženský. Nemá ich rada, ale predsa ho otvorí. Prečíta si článok o Fride. Má ju rada. Čašníčka jej priniesla jahodové latté, muffin a slamku. Je tak trochu bohémka, dopraje si. Listuje ďalej. Horoskopy, hmm. Nemá ich rada, ale predsa začne čítať.

Panna: " Vždy je to len úplné áno alebo totálne nie. V láske. Všetko, čo sa vymyká odpovedi áno- nie, je len presviedčanie samého seba o opaku, výhovorky, strach zo stereotypu alebo strach zo zmeny, zastieranie pravdy. Váhanie neexistuje, pretože ešte než ty stihneš pouvažovať, už poznáš odpoveď. A ty to vieš. V práci. V živote. Je to len o tom, vedieť, čo chceš a ukázať na to prstom. A toho sa ľudia boja"

Usmeje sa. Skúsi to. Zavrie oči, nadýchne sa a ukáže prstom smerom k svojmu obľúbenému stolíku pri okne. Predstavuje si, že je prázdny a ruku drží stále vystretú. Otvorí oči. Stolík nie je prázdny. Sedí pri ňom muž. Usmieva sa. Sympatický! Prekoná strach a ide k nemu.

Spáva nahý. Nemá sa pred kým hanbiť. Je hladný. Na raňajky mal faule z konzervy. Fajčí. A práve sa stal súčasťou jej ranných rutín. Všetkých...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?